جارستان-متقاضیان مسکن مهر بعد از اعلام افزایش قیمت مسکن مهر در شهر پردیس به خصوص در فاز ۸ واکنش‌های اکثرا اعتراضی داشته و اعلام کرده‌اند که این افزایش مبالغ را قبول ندارند، چرا که توان پرداخت این مبالغ را ندارند.

اکثر متقاضیان مسکن مهر از شخص روحانی رئیس جمهور درخواست کرده‌اند حال که آخوندی وزیر راه و شهرسازی در مورد مسکن مهر سکوت کرده و با هر اتفاقی در قبال این طرح از کنار آن بی تفاوت عبور می‌کند، خودش باید ورود کند.

محمد حسینی یکی از متقاضیان مسکن مهر در مورد این افزایش قیمت‌ها می گوید:ما که نداریم و نمی‌دیم و متاسفانه یک سری از افراد نماینده متقاضیان شده اند که هیچ اقدامی برای جلوگیری از افزایش قیمت نمی کنند حال می‌خواهیم بدانیم اگه این گروه نبودن آیا قیمت مسکن مهر پردیس بیشتر از این می‌شد؟
وی افزود: این افزایش قیمت ها مثل برجام شده و کلی سر و صدا از سوی این نماینده ها می شود، اما در آخر می بینیم که قیمت‌ها افزایش یافته است.
البته برخی از متقاضیان با اعتراضی جلوتر از زمان حرکت کرده و اعلام می‌کنند که آقای روحانی شما هم با این همه لطف خودتان و وزیر نالایق به رای ما و امثال ما امیدوار نباش.

احمدی یکی دیگر از متقاضیان مسکن با این عنوان که چرا افزایش قیمت و چرا اینکار رو با مردم بدبخت می‌کنید گفت: خب اون آدم بدبختی که این خونه ها رو با هزارتا امید خریده و کل داراییش رو گذاشته،دیگه از کجا بیاره افزایش قیمت رو پرداخت کند.این حرکت مسئولان مسکن مهر بی عدالتی کامل است و واقعا از خدا می‌خوام زود جوابتون رو بده.

«مدیریت مزخرف وزیر مسکن» را در بحث مسکن مهر شاهد هستیم.این هم پاسخ دیگری از یک متقاضی مسکن مهر به این افزایش قیمت بود.

مهدی فراهانی یکی دیگر از متقاضیان مسکن مهر گفت:۸۰ میلیون تومان به علاوه ۳۰ میلیون وام یعنی ۱۱۰ میلیون! برای یک واحد مسکونی ۱۰۰ متری یعنی متری ۱ میلیون تومان پس در همین تهران نیز با هزار جور جریمه و عوارض و تراکم و… با ۱ میلیون تومان با تمام امکانات نه ۱ متر کابینت و بدون پکیج و آیفون می توان مسکن احداث کرد.

وی افزود:ما نمی دانیم چرا سازمان بازرسی ورود نمی کند و این موارد مطرح شده برای توجیه افزایش قیمت را بررسی نمی کند بنده یک ریال دیگر هم ندارم که پرداخت کنم، چرا که اگر داشتم نیز نمی دادم یعنی پول زور نمی دهیم.

متقاضی دیگری می گوید:کجا تو این قیمت ها به گفته آقای نریمان معاون وزیر راه و شهرسازی وسع مردم در نظر گرفته شده ؟ وسع مردم افزایش قیمت ۲۳ میلیون تا ۳۹ میلیونیه! افزایش ۱۰۰ درصدی ؟ این افزایش قیمت بر چه پایه ای هست ؟ اگه مصوبه دولت قبلی است که اجرا شده بوده مصوبه شماره ۳ و قیمت از ۳۲ به ۴۲ میلیون تومان رسید

وی افزود:پس مصوبه دولت جدید بر چه مبنایی است چون قیمت مصالح و ساخت افزایش که نیافته و نسبت به سال ۹۱ الان وضع مناسب تری دارد.

فارس