رئیس دانشگاه گیلان از موافقت شورای گسترش آموزش عالی با ایجاد دو رشته جدید در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشگاه خبر داد.

جارستان: احمد رضی روز افزود: بر اساس ابلاغیه معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، شورای گسترش آموزش عالی با پذیرش دانشجو در رشته های ریاضی کاربردی گرایش ریاضی مالی در رشته کارشناسی و پژوهش هنر در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته موافقت کرد.
وی در ادامه با بیان این که مجله تغذیه آبزیان دانشگاه گیلان نیز موفق به اخذ رتبه علمی پژوهشی شد، اظهار داشت: نشریه تغذیه آبزیان این دانشگاه از سوی دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری موفق به اخذ اعتبار علمی پژوهشی از شماره بهار و تابستان ۹۷ شده است.
رئیس دانشگاه گیلان خاطر نشان کرد: این نشریه با صاحب امتیازی دانشگاه گیلان فعالیت خود را از سال ۹۴ آغاز کرد.
بر اساس آخرین آمار، هم اکنون حدود ۱۷ هزار دانشجو در رشته های مختلف مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه گیلان مشغول به تحصیل هستند، این دانشگاه دارای حدود ۶۰۰ عضو هیات علمی است. 
دانشگاه گیلان به عنوان دانشگاهی جامع و بزرگترین دانشگاه شمال کشور، دارای ۱۰ دانشکده شامل ادبیات و علوم انسانی، علوم پایه ، علوم کشاورزی، فنی، تربیت بدنی و علوم ورزشی ، منابع طبیعی، هنر و معماری، علوم ریاضی، مکانیک و دانشکده فنی و مهندسی شرق گیلان است. 
دانشگاه گیلان همچنین پژوهشکده گیلان شناسی، مرکز آموزش های الکترونیکی (مجازی) و یک پردیس دانشگاهی دارد.