فیلم «رحمان ۱۴۰۰» به خاطر حذف نکردن کامل برخی از صحنه‌های اعلامی از سوی شورای پروانه نمایش توقیف شد. بعد از اظهارات کارگردان این فیلم درباره نمایش نسخه اصلاح‌شده در سینماها، مدیرکل سینمای حرفه‌ای اعلام کرد: از نظر حقوقی فعلا پخش‌کننده و تهیه‌کننده باید پاسخگوی این اتفاق باشند.

آثار پویانمایی ترمیم‌شده علی‌اکبر صادقی در بخش کلاسیک سی‌وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر به نمایش در می‌آید.

«رابرت دنیرو» بازیگر سرشناس آمریکا در گفت‌وگویی با انتقاد شدید از حزب جمهوری‌خواه گفت: ما فراموش نمی‌کنیم که آنها در دوران ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ چه کارها کرده‌اند.

هیات انتخاب و خرید کتاب وزارت ارشاد خرید ۴۶ هزار و ۴۰ نسخه کتاب به ارزش ۱۲ میلیارد و ۶۵۲ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال را تصویب کرد.

۲ بازیگر مشهور سینمای جهان برد پیت و آنجلینا جولی که جدایی‌شان مدت‌ها خبرساز شده بود، به صورت رسمی از هم جدا شدند.

رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران پیشنهاد کرد فاصله بین خانه نیما یوشیج تا خانه سیمین و جلال آل‌احمد به گذر فرهنگی در شمال تهران تبدیل شود.

واشنگتن‌پست در تحلیلی از سریال «بازی تاج و تخت» با طرح این سوال که دراگون‌های این سریال سلاح اتمی هستند یا نیروی هوایی نوشت: در اختیار داشتن مخرب‌ترین سلاح الزاماً پیروزی سیاسی را تضمین نمی‌کند. این امر به یک نیروی زمینی نیاز دارد که قلمرویی را به تسخیر درآورد. این ارتش متعلق به چه کسی خواهد بود؟‌‌‌‌