جارستان- رئیس سازمان صنعت, معدن و تجارت استان گیلان از تبدیل شدن گیلان به قطب صنایع سلولزی کشور خبر داد و گفت: با شناخت مناسب ظرفیت‌های گیلان و انجام برنامه‌ریزی‌های مناسب، حرکت مطلوبی جهت توسعه صنایع سلولوزی آغاز شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم , علی منتظری عصر امروز در حاشیه افتتاح طرح صنعتی نئوپان فومنات که با حضور معاون وزیر صنعت, معدن و تجارت برگزار شد، اظهار داشت: محصول این طرح تولیدی روکش ملامینه است و ظرقیت تولید سالانه آن ۶ میلیون مترمربع است.

رئیس سازمان صنعت, معدن و تجارت استان گیلان با بیان اینکه برای این طرح ۲۲۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است، بیان کرد: این طرح می‌تواند برای ۲۷ نفر اشتغال ایجاد کند.

وی از تبدیل شدن گیلان به قطب صنایع سلولزی کشور خبر داد و گفت: با شناخت مناسب ظرفیت‌های گیلان و انجام برنامه‌ریزی‌های مناسب، حرکت مطلوبی جهت توسعه صنایع سلولوزی آغاز شده و در این راستا ظرفیت تولید این محصولات به یک میلیون مترمکعب در سال رسیده است.

منتظری از افزایش ظرفیت تولید فولاد و محصولات فولادی در گیلان خبر داد و بیان کرد: ظرفیت تولید فولاد و محصولات فولادی گیلان ۳٫۶ میلیون تن در سال ۹۲ بود و اکنون این ظرفیت به ۵ میلیون تن رسیده است.

رئیس سازمان صنعت, معدن و تجارت استان گیلان از راه‌اندازی بزرگترین انبار مکانیزه مواد غذایی شمال کشور در گیلان خبر داد و گفت: این انبار به مساحت ۱۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع و زیربنای ۹۵۰۰ مترمربع در شهرستان رشت راه‌اندازی شده است.