جارستان / مدیرکل فرودگاه سردار جنگل رشت گفت:یکی از دلایل عدم ترغیب شرکت‌های هواپیمایی خارجی به فرودگاه سردار جنگل رشت،نداشتن گواهینامه فرودگاهی دراین فرودگاه است.


به گزارش ایلنا از رشت، غلامرضا کریم آقایی در جلسه کارگروه تدوین سند برنامه ششم توسعه که ظهر امروز در اداره کل فرودگاه گیلان برگزار شد،بابیان اینکه تملک ۱۶۰ هکتار از اراضی اطراف فرودگاه رشت باید توسط دولت و با تعریف ردیف اعتباری در برنامه ششم توسعه صورت بگیرد خاطرنشان کرد:شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با توجه به ماهیت عملکردی درآمد و هزینه ای امکان خرید اراضی جهت توسعه را ندارد.

مدیرکل فرودگاه سردار جنگل رشت گفت: یکی از دلایل عدم ترغیب شرکت‌های هواپیمایی خارجی جهت برقراری پرواز به فرودگاه  سردار جنگل رشت،نداشتن گواهینامه فرودگاهی در فرودگاه سردار جنگل رشت است.

وی افزود:اخذ این گواهینامه مستلزم داشتن شرایطی است که متاسفانه در فرودگاه سردار جنگل وجود ندارد و باید با یک برنامه ریزی صحیح این امر محقق گردد تا جهت ترغیب پروازهای خارجی در فرودگاه سردار جنگل اقدام شود.

وی گفت: طول باند فرودگاه سردار جنگل رشت ۲۹۰۰ متر است و این درحالی است که باید طول این باند را ۳۵۰۰ متر برسانیم، لذا اینها بخشی از دلایل عدم موفقیت در دریافت گواهینامه فرودگاهی محسوب شده است که امیدواریم با کمک دولت و توجه مسئولان استانی مرتفع گردد .

کریم آقایی تصریح کرد:فرودگاه رشت جزء کوچکترین فرودگاه‌های کشور است که با داشتن زمینی به مساحت ۲۲۰ هکتار در زمره فرودگاه های کوچک به شمار می‌رود.