جارستان-مسعود حسن‌زاده در خصوص تکلیفش با باشگاه سایپا پس از مشکلاتی که برای او در این تیم به وجود آمد، اظهار داشت: باشگاه سایپا یکی از باشگاه‌های خوب ایران است و به همین دلیل ابتدای فصل تصمیم گرفتم به این تیم بیایم. ضمن اینکه به تیمی آمدم که یکی از بهترین مربیان ایران در آن حضور داشت و اخلاق او بین مربیان زبانزد است. با این حال فکر می‌کنم حضور من در سایپا و انتخاب این تیم، هم برای من و هم برای سایپا غلط بود. به هر حال هر بازیکنی و هر تیمی انتخاب غلط انجام می‌دهد و انتخاب من برای حضور در سایپا نه به این تیم کمک کرد و نه به من!
وی در ادامه افزود: من نتوانستم انتظارات را در سایپا برآورده کنم و به همین دلیل می‌گویم به این تیم کمک نکردم. این موضوع را هم به جرأت می‌گویم، اما باید این را هم در نظر گرفت که توپ زیادی هم در خط حمله به من نمی‌رسید و در اصل بازیسازی برای گل زدن آن‌طور که باید انجام نمی‌شد. نه من به خواسته‌ام رسیدم، نه سایپا و به نظرم با این شرایط بهتر است در نقل‌وانتقالات نیم‌فصل دوستانه جدا شویم.
مهاجم سایپا در خصوص اینکه آیا صحبتی برای جدایی از این باشگاه انجام داده است یا نه، گفت: از باشگاه خواستم این موضوع را حل کند تا هم من بتوانم انتخاب خوبی داشته باشم تا به آینده فوتبالم کمک شود و هم سایپا بتواند جای من بازیکنی بگیرد که به این تیم کمک کند. شاید ادامه این روند هم به ضرر من شود و هم سایپا و به همین دلیل از مسئولان سایپا خواستم دوستانه موضوع را حل کنیم. مطمئنم این اتفاق هم رخ می‌دهد و سایپا به بازیکنانش کمک می‌کند. باشگاهی با اخلاق که بازیکن بزرگی چون ابراهیم صادقی را پرورش داده که همیشه جزو بااخلاق‌ترین بازیکنان فوتبال ایران بوده است.
حسن‌زاده در پاسخ به این سؤال که آیا پس از جدایی از سایپا پیشنهادی برای انتخاب تیم جدیدش دارد یا نه، اظهار داشت: چهار تیم داخلی با خودم تماس گرفتند و پیشنهاد دادند، اما از آنها خواستم با باشگاه سایپا مذاکره کنند و درخواست‌شان را به باشگاه ارائه بدهند. فکر می‌کنم این باشگاه‌ها هم درخواست‌شان را ارائه کرده‌اند و اگر با باشگاه سایپا به توافق برسند، مشکلی برای جدایی وجود ندارد.
وی ادامه داد: یک پیشنهاد خارجی هم دارم که بسیار جدی است. می‌دانم که باشگاه سایپا همیشه به بازیکنانش کمک می‌کند و امیدوارم باشگاه در این زمینه کمک کند تا راهم برای لژیونر شدن هموار شود.
مهاجم تیم فوتبال سایپا در خصوص اینکه پیشنهاد او از چه تیمی است، گفت: پیشنهاد رسمی از یک تیم خوب است و اگر فعلاً چیزی نگویم، بهتر است. البته پیشنهاد رسمی این باشگاه را در اختیار دارم و هر موقع باشگاه بخواهد این پیشنهاد را به آنها ارائه می‌کنم تا به آینده فوتبالی‌ام کمک شود. شاید اگر اکنون فرصت لژیونر شدن را از دست بدهم، دیگر چنین موقعیتی برای من پیش نیاید. هر بازیکنی دوست دارد چنین موقعیتی برای او پیش بیاید و امیدوارم بتوانم در این مقطع لژیونر شوم. من تا فصل پیش به تیم ملی دعوت می‌شدم و اکنون مدتی است از اردوهای تیم ملی دور شده‌ام. بدون شک این اتفاق می‌تواند راه من را برای رسیدن به تیم ملی هموار کند.

جام نیوز/