جارستان-نیمکت نشینی سیدمهدی رحمتی در دیدار برابر سپاهان منجر به رد و بدل شدن جملاتی بین او و علیرضا منصوریان شد که می‌تواند زمینه خداحافظی این دروازه‌بان از استقلال را فراهم کند.
یک هفته بعد از بازی با نفت توفانی در استقلال برپا شد و رویکرد منصوریان هم به سمت جوان های انرژیک و بی ادعا و جسور در بازی با سپاهان جواب داد و کار به جایی رسید که در نقش جهان مهدی رحمتی که رابطه اش به قول مدیر عامل باشگاه با منصوریان شکر آب شده، برای اولین بار بدون محرومیت و مصدومیت به روی نیمکت منتقل شد.
این موضوع مهمترین اتفاق هفته بود، اما ماجرای رحمتی به اینجا ختم نشد بلکه وی که از نیمکت نشینی اش ناراضی بود، در فرودگاه اصفهان با علیرضا منصوریان جلسه ای سرپایی برگزار کرد و در خواست جدایی از استقلال کرد. در واقع او درخواست نامه عدم نیاز از منصوریان و مدیران استقلال داشت.
این موضوع اگر چه با جواب صریح منصوریان مواجه نشد اما خیلی ها می گویند منصوریان هم به این جدایی راضی است چرا که نشاندن مهدی رحمتی روی نیمکت ذخیره ها چندان جالب نیست.
در آن سو نیمکت نشینی رحمتی هم برای دروازه بانی که مدعی شماره یک بودن در ایران است نه قابل تحمل است و نه اتفاق خوبی محسوب می شود و می تواند برای همیشه این دروازه بان را از دروازه بانی درجه یک به درجه دو تنزل دهد.
سیدرضا افتخاری هم در این رابطه سعی دارد بین مربی و بازیکنش را بگیرد و همه چیز را حل کند اما او هم با اعلام شکر آب شدن روابط بین مربی و بازیکنش عملا در حال زمینه سازی است برای آنکه تصمیم نهایی را بگیرد ضمن آنکه حرف هایی که افتخاری در تمرین استقلال و پس از قهر رحمتی و انتشار مذاکره استقلال با ماگات گفت و بعد از زبان وزیر هم نقل قول شد می تواند موید این باشد که اگر رحمتی اصرار به رفتن داشته باشد استقلال مخالفت شدیدی در این رابطه نخواهد داشت.