جارستان-رئیس فراکسیون امید مجلس با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ گفت: در این انتخابات به کاندیدای واحد می‌رسیم، جریان اصلاحات در چهار سال گذشته حمایت خود را از دولت نشان داد و در انتخابات پیش رو نیز هدف ما به میدان آمدن با یک کاندیدا است.

به گزارش خبرآنلاین و تسنیم، محمدرضا عارف در همایش “امید، وحدت، رحمت” که با هدف افتتاحیه فعالیت‌های سیاسی اصلاح طلبان برای انتخابات ۹۶ در تالار پیامبر اعظم (ص) دانشگاه اصفهان برگزار شد، گفت: برای این که بتوانیم نقش اساسی خود را در کاهش بحران امت مسلمان به نمایش بگذاریم باید وحدت درونی ایجاد کرد، ما نیز در جبهه اصلاحات باید این وحدت را درون تشکیلات خود ایجاد کنیم. وی درباره فعالیت‌های بنیاد امید ایرانیان خاطرنشان کرد: جبهه اصلاحات شامل تشکل‌های سیاسی مختلف است اما خلاء یک اتاق فکر یا نهاد غیرحزبی در این جریان، سبب شد تا به دنبال کار کردن روی کاربردها باشیم. رئیس بنیاد امید ایرانیان با اشاره به شکل‌گیری بنیاد باران بعد از پایان دولت اصلاحات بیان کرد: هدف از ایجاد این بنیاد جمع‌آوری دستاوردهای دوران اصلاحات بود، همچنین ما به دنبال استفاده از توانمندی‌های مدیران ارشد بودیم. عارف با بیان این که شعار اصلی ما اخلاق، عقلانیت و خرد جمعی است، گفت: در این مسیر حرکات خوبی را دنبال کردیم و توجه ما به کادرسازی و استفاده از نیروهای جوان بود، موضوعی که در دوران اصلاحات نتوانستیم آن را انجام دهیم.
وی با اشاره به راهبردهای جریان اصلاحات برای به دست گرفتن قدرت تصریح کرد: تلاش برای حاکم کردن ارزش‌ها، تأکید بر منافع ملی، انجام برنامه‌ها و رفتارها براساس قانون، تأکید براجرایی شدن تمام فصول و اصول قانون اساسی، اخلاق مداری و پرهیز از هرگونه تخریب رقیب در فعالیت‌های انتخاباتی از جمله اهدافی بود که سبب پیروزی ما در انتخابات ۹۲ و ۹۴ شد. رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: هدف ما حفظ دستاوردهای دو انتخابات قبلی است بنابراین تلاش برای مشارکت مردم، همگرایی در جریان اصلاحات، حفظ انسجام و پرهیز از اختلاف، فرماندهی و مدیریت واحد و جلوگیری از سهم خواهی از جمله راهبردهای در نظر گرفته شده است. وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ خاطرنشان کرد: در این انتخابات به کاندیدای واحد می‌رسیم، جریان اصلاحات در چهار سال گذشته حمایت خود را از دولت نشان داد و در انتخابات پیش رو نیز هدف ما به میدان آمدن با یک کاندیداست.
وی با اشاره به عملکرد جریان اصلاحات برای پایان بخشیدن به این شرایط افزود: ما راهبرد خود را به طور طبیعی حول محور “حضور” قرار دادیم، هرچند ابتدا مباحثی مانند “نمی‌گذارند” و “نمی‌شود” مطرح بود اما به این نتیجه رسیدیم که برای کسب قدرت و پیروزی باید به میدان بیاییم.

خراسان/