جارستان-بازی سوپر ماریو ران که به‌تازگی در اپ‌استور عرضه شده است به تازگی رکورد بیشترین دانلود در روز اول عرضه را شکسته است.

به گزارش Apptopia اولین بازی موبایلی ماریو نینتندو در روز ابتدای عرضه ۲.۸۵ میلیون بار از اپ استور دانلود شده و رکورد بازی قبلی یعنی Pokemon GO را شکسته است. البته گفتنی است پوکمون گو با وجود عرضه محدود در برخی کشورها توانست ۹۰۰ هزار بار در روز اول دانلود شود اما به دلیل عرضه گسترده‌تر سوپر ماریو در ۱۵۰ کشور جهان بعید نیست این بازی رکورد هفتگی را نیز بشکند.

بازی Super Mario Run اولین بار در مراسم رونمایی اپل از آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس معرفی شد و اولین بازی ماریو برای موبایل محسوب می‌شود. سه مرحله ابتدایی این بازی رایگان است اما برای آنلاک کردن سایر مراحل باید مبلغ ۹.۹۹ دلار را بپردازید که البته برای یک بازی موبایلی مبلغ بالایی محسوب می‌شود. با وجود این‌که بازی‌های نینتندو همگی محبوب و مشهور هستند اما باز هم به اعتقاد بسیاری یک بازی سبک Runner برای پلتفرم موبایلی ارزش پرداخت ده دلار را ندارد. در حال حاضر مشخص نیست چه تعداد از این ۲.۸۵ میلیون نفر بازی را به‌طور کامل خریداری کرده‌اند.

گیمرهای اندرویدی اما باید بیشتر از این‌ها منتظر بمانند چرا که نینتندو اعلام کرده این بازی در سال ۲۰۱۷ به اندروید خواهد آمد اما هیچ تاریخ یا محدوده‌ای برای عرضه آن مشخص نکرده است.

فارنت/