جارستان- پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان مدعی شد که فدراسیون فوتبال ایران با مشورت و درخواست وزارت ورزش، خواستار تغییر زمان بازی تیم ملی ایران با ازبکستان شد.
پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان در مطلبی نوشت: در دیداری که مسعود سلطانی‌فر با مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال داشت، قرار شد برای رعایت ملاحظات و شعائر مذهبی و احترام گذاشتن به ارزش‌های دینی، زمان بازی برگشت تیم‌های ایران و ازبکستان در دور برگشت که طبق برنامه ۲۳ خرداد برابر با شب‌های قدر بود یک روز زودتر برگزار شود.
بعد از این ملاقات، پیگیری‌های مختلفی توسط فدراسیون فوتبال و با تأکیدهای وزارت ورزش به عمل آمده و طی درخواستی از مسئولان فوتبال ازبکستان خواسته شد تا با تغییر زمان مسابقه دو تیم در دور برگشت انتخابی جام جهانی روسیه با توجه به تقارن آن با شب‌های قدر موافقت کند و دیدار دو تیم روز ۲۲ خرداد برگزار شود.
یادآوری می‌شود که حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان بعد از برگزار ی بازی تیم‌های ایران و کره جنوبی در دور رفت رقابت‌های انتخابی جام جهانی روسیه در تهران، با تشکر از جوانان ورزش دوست و مؤمن که با احترام به سالار شهیدان و بزرگداشت تاسوعای حسینی و عزاداری در ورزشگاه، نمایش خوبی از بلوغ ایمانی، دلبستگی به خاندان عصمت و طهارت در زمان مسابقه فوتبال داشتند، دست اندرکاران ورزش کشور را به پیش‌بینی به موقع و اقدام پیشگیرانه از تداخل مسابقات مهم ورزشی با مناسبت ها و مراسم مورد احترام جامعه توصیه کرد.
پایگاه وزارت ورزش در حالی به این مطلب اشاره کرده که سایت فیفا روز پنجشنبه از تغییر زمان بازی تیم ملی ایران و ازبکستان و موکول شدن این بازی به ۲۲ خرداد خبر داده بود. طبق برنامه اعلام شده از سوی فیفا قرار بود دیدار ایران و ازبکستان در تاریخ ۱۳ ژوئن ۲۰۱۷ (۲۳ خردادماه ۹۶) و همزمان با شب قدر و شب ضربت خوردن حضرت علی (ع) در تهران برگزار شود. فدراسیون فوتبال با فیفا رایزنی کرد تا تاریخ دیدار ایران – ازبکستان را تغییر دهد و در نهایت فدراسیون جهانی فوتبال با تغییر تاریخ این دیدار موافقت کرد. با اعلام تاریخ جدید از سوی فیفا دیدار ایران و ازبکستان قرار است ۱۲ ژوئن (۲۲ خردادماه) برگزار شود تا برگزاری این دیدار با شب قدر همزمان نشود.

تسنیم/