جارستان- نوزادان سه‌قلویی که با وزن ۱ کیلوگرم و ۳۶۰ گرم به دنیا آمدند و کسی امیدی به زنده ماندنشان نداشت، اکنون ۲ سال از تولدشان می‌گذرد.
پزشکان بعد از به دنیا آمدن سه قلوهایی که کوچک‌ترین سه‌قلوهای دنیا نامیده شدند، با ابراز نگرانی خود به والدین آنها اعلام کردند که به دلیل پایین بودن وزنشان هیچ تضمینی برای زنده ماندن نوزادان وجود ندارد و در صورت زنده ماندن هم ممکن است با مشکلات جسمی روبرو شوند.
کوچک‌ترین سه‌قلوهای دنیا، در هفته ۲۳ بارداری به دنیا آمدند و پزشکان باور داشتند که وزن آنها تنها کمی بیشتر از یک کیسه شکر است.
سه‌قلوهای همسانی که هیچ امیدی برای زنده‌ماندشان وجود نداشت، با روحیه مبارزه‌طلبی برای ادامه زندگی، اکنون که دو سال از تولدشان می‌گذرد، روزهای خوبی را در کنار پدر و مادرشان سپری می‌کنند.
این سه‌قلو “الفی”، “کونر” و “دیلن” نام دارند که هنگام تولد به خاطر وزن کمی که داشتند با مشکلات ریوی،‌ تنفسی و بینایی درگیر بودند و تا ۶ ماهگی در بیمارستان بستری و تحت مراقبت پزشکان بودند.
هنگام تولد، «الفی» با ۴۲۰ گرم به دنیا آمد و سریعا به داخل دستگاه منتقل شد. نوزاد دوم «کونر» با ۴۳۰ گرم و بعد از آن «دیلن» با ۴۶۴ گرم وزن و با فاصله ۹۰ دقیقه از هم به دنیا آمدند.
این کودکان اکنون که دو سال از زندگیشان می‌گذرد، از شرایط جسمی خوبی برخوردار هستند و تمام بیماری‌ها و مشکلات زمان تولد را پشت سر گذاشته‌اند.

فارس/