جارستان- رئیس‌جمهوری آمریکا در اخرین سخنرانی خود با محوریت امنیت داخلی این کشور به دنبال دفاع از سیاستهای ضد تروریستی ایالات متحده در دوره خود است.

، باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا امروز (سه‌شنبه) در سخنرانی جدید خود به دفاع از سیاستهایش در مقابله با تروریسم و نقش آن در کمک به شهروندان آمریکایی در مقابل تهدیدات بین‌المللی خواهد پرداخت.

باراک اوباما درحالی اخرین سخنرانی خود در حوزه امنیت ملی آمریکا را در پایگاه هوایی مک دیل در تامپا فلوریدا انجام خواهد داد که به زودی صندلی خود را به دونالد ترامپ جمهوریخواه، رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا خواهد داد.

در این سخنرانی اوباما این موضوع را مطرح خواهد کرد که دولت وی در ایجاد ائتلاف و همکاری با دولتهای دیگر برای ناکام گذاشتن گروه‌های شبه‌نظامی مانند داعش بدون حضور بیش از حد نظامیان آمریکایی عملکرد موفقی داشته است.

بن رودز، معاون مشاور امنیت ملی کاخ سفید در پاسخ به خبرنگاران در این باره گفت: این بیانگر نگرشی پایدار تر است… نگرشی که در آن تعداد کمتری از نیروهای آمریکایی در میدان جنگ حاضر خواهند شد.

این درحالی است که برخی از کارشناسان تروریسم معتقدند که گسترش داعش نتیجه واکنش بسیار کند اوباما در زمان پیدایش این گروه تروریستی است.

 خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز