جارستان – نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس با بیان اینکه ۴ کیلومتر از راه سراوان تا سنگر مشکل تملک اراضی دارد، گفت: این پروژه چیزی در حدود ۹ میلیارد تومان نیازمند اعتبار است.

ذبیح الله نیکفر درباره تجهیز بیمارستان غدیر سیاهکل اظهار داشت: به دستور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان برای اتمام ساختمان ناتمام این بیمارستان تخصیص خواهد یافت.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی گفت: دو دستگاه آمبولانس برای حوزه سلامت در بخش دیلمان و پیرکوه خریداری شده و تا چند روز آینده جهت بهره برداری در اختیار مردم این بخش قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اهمیت محور “سنگر ـ سیاهکل ـ بازکیاگوراب” افزود: از معاون رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی دستورات لازم جهت اتمام پروژه با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی اخذ شده و اسناد این پروژه مورد تأیید وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته است.

نیکفر با بیان اینکه ۴ کیلومتر از راه سراوان تا سنگر مشکل تملک اراضی داشته و چیزی در حدود ۹ میلیارد تومان نیازمند اعتبار است تصریح کرد: برآورد هزینه و اقدامات اولیه در این‌باره صورت گرفته و البته ممکن است مشکلاتی، افتتاح قطعه باقی‌مانده را به عقب بیندازد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: اقداماتی به جدیت در حال انجام است و وضعیتی پیش آمده که از راه “سراوان ـ سنگر ـ سیاهکل” در تعطیلات نوروز سال ۹۶ بهره برداری خواهد شد.

وی با بیان اینکه در حوزه‌های عمرانی نیز اتفاق خوبی در سطح شهرستان سیاهکل افتاده است خاطرنشان کرد: در برنامه ششم توسعه حدود ۱۰۰۰ سد تقاضا داریم که از این تعداد تنها ۶ سد ساخته خواهد شد که یکی از آنها در گیلان و در دیلمان است.

عضو کمیسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: فاز صفر سد دیلمان در گذشته انجام شده بود و پیگیری‌هایی نیز در این زمینه صورت گرفته بود که از همه عزیزان گذشته تشکر می‌کنم.

نیکفر افزود: با دستوراتی که از سوی معاون رئیس جمهور و وزیر نیرو داده شد و همکاری‌های خوبی که در سطح ملی و استانی صورت گرفت موافقت‌های فاز یک زیست محیطی به پایان رسید و فاز دوم با اعتباری بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومان در حال انجام است و بعد از این کار فاز اجرایی آن نیز انجام خواهد شد.

تسنیم در سیاهکل