جارستان-کاراته کای گیلانی تیم ملی ایران با بیان اینکه کاراته ورزش پر ادعا و با ظرفیتی در ایران است گفت: هدفم کسب طلای المپیک است.

سارا بهمن یار با بیان اینکه مسابقات جوانان جهان با کیفیت بسیار مناسبی برگزار شد اظهار داشت: مسابقات جوانان جهان در کشور اندونزی برگزار شد و همه کشورها با تمام توان خود در این مسابقات شرکت کردند تا بتوانند بهترین مدال را کسب کنند.

کاراته کای گیلانی تیم ملی جوانان با اشاره به اینکه توانست در این مسابقات به مدال برنز دست یابد در مورد وزن مسابقات بانوان بیان کرد: مسابقات در ۳ رده نوجوانان، جوانان و زیر ۲۱ سال برگزار شد که در رده نوجوانان وزن‌های منفی ۴۷ کیلوگرم، منفی ۵۴ کیلوگرم و مثبت ۵۴ کیلوگرم شرکت داشتند و کاراته کاران با هم به رقابت پرداختند.

بهمن یار اعلام کرد: مسابقات جوانان در ۴ وزن برگزار شد که من در وزن منفی ۴۸ کیلوگرم با رقیبانم مبارزه کردم و مسابقات در وزن‌های منفی ۵۳ کیلوگرم، منفی ۵۹ کیلوگرم و مثبت ۵۹ کیلوگرم برگزار شد.

وی با بیان اینکه هدف او طلای المپیک است در مورد اردوی آمادگی برای این مسابقات گفت: اردوی آمادگی برای  مسابقات جهانی بسیار عالی بود و کادر فنی تیم ملی تمام تلاش خود را برای پیشرفت تمام اعضای تیم ملی به کار بردند؛ بازیکنان خوبی در تیم ملی بودند و من تجربه قهرمانی در رده نوجوانان آسیا را دارم.

بهمن‌یار با اشاره به اینکه توانست در بازی رده‌بندی حریف هنگ‌کنگی خود را شکست دهد در مورد مسابقات تدارکاتی برای مسابقات جهانی توضیح داد: هر سال قبل از مسابقات جهانی برای کاراته کاران مسابقات تدارکاتی در خارج از کشور برگزار می‌شد اما امسال مسابقات تدارکاتی برای کاراته کاران برگزار نشد.

کاراته کای گیلانی تیم ملی جوانان با بیان اینکه در المپیک آینده کاراته وارد مسابقات می‌شود در مورد المپیکی شدن کاراته اظهار داشت: کاراته ورزش پر ادعا و با ظرفیتی در ایران است و همه برای المپیک تمام توان خود را به کار می‌ببندند تا بانوان ایرانی در المپیک درخشش تازه‌ای را به نمایش بگذارند.

بهمن یار با اشاره به اینکه در سال گذشته مقام سوم رده نوجوانان جهان را کسب کرد در مورد مسابقات آتی گفت: در آینده مسابقات جهانی در کشور مصر را در پیش رو داریم که امیدوارم بتواتم در این مسابقات به مقام قهرمانی دست پیدا کنم.

تسنیم در رشت