جارستان-فرماندار شهرستان رودبار با بیان اینکه بخش اصلی اقتصاد و زندگی مردم رودبار با زیتون گره خورده است،گفت:جهت تسریع صادرات زیتون نشست تجار ایران و ارمنستان در سفارت ایران در ارمنستان برگزار خواهد شد.

اسماعیل میرغضنفری، فرماندار شهرستان رودبار در نشست با سفیر ایران در ارمنستان جهت پیگیری صادرات زیتون و فرآورده های آن که با حضور نماینده رودبار در مجلس برگزار شد،اظهار کرد:در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و بهبود وضعیت معیشت مردم این شهرستان در صدد هستیم زیتون رودبار و فرآورده های جانبی را به کشورهای آسیای میانه از جمله ارمنستان صادر نماییم.

وی افزود:با بهره گیری از ظرفیت ملی نماینده رودبار در مجلس شورای اسلامی،سفیر ایران در ارمنستان و متولیان امر جهت تسریع صادرات زیتون نشست تجار ایران و ارمنستان در سفارت ایران در ارمنستان برگزار خواهد شد.

فرماندار رودبار گفت:رودبار،خاستگاه زیتون کشور است و از نهال ها و قلمه های تولیدی این شهرستان اکنون زیتون در بسیاری از مناطق و استان های کشور تولید می گردد.

میرغضنفری تصریح کرد:کیفیت بسیار خوب زیتون تولیدی رودبار موجب شده است تا این میوه بهشتی و قرآنی که خواص بسیار زیادی دارد مورد توجه شورای بین المللی زیتون و کارشناسان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه بخش اصلی اقتصاد و زندگی مردم رودبار با زیتون گره خورده است،خاطرنشان کرد:امیدواریم با برنامه ریزی های مناسب و کاربردی کوتاه مدت میان مدت و بلند مدت تولید عرضه و فروش زیتون و فرآورده های آن اقتصادی و دارای بازده مطلوب گردد.
خبرگزاری ایسنا