جارستان-رئیس هیات شنا، شیرجه و واترپلوی گیلان گفت: تیم ملی شیرجه با کسب مدال برنز در آسیا تاریخ ساز شد.

پرویز گلریز افزود: از نزدیک شاهد زحمات بی نظیر تیم ملی شیرجه در رقابت های قهرمانی آسیا در ژاپن بودم که ورزشکاران این رشته زحمات زیادی کشیدند و توانستند با کسب مدال تاریخ ساز شوند.
وی که با کاروان تیم ملی شنای ایران در رقابت های قهرمانی آسیا در ژاپن حضور یافته بود ، اظهار کرد: تیم ملی شیرجه ایران با برنامه ریزی منسجم و بسیار خوب در دهمین دوره مسابقات شنای آسیا ، حضور قدرتمندانه یافت .
وی ادامه داد : تیم ملی شیرجه ایران با ترکیب شهنام نظرپور و مجتبی ولی پور به سرمربیگری قائم میرابیان توانست در شیرجه هماهنگ سکوی ۱۰ متر برای نخستین بار در تاریخ شیرجه کشورمان به مدال برنز مسابقات قهرمانی آسیا دست پیدا کند و پس از تیم های چین و ژاپن روی سکوی سوم آسیا قرار گیرد.
رئیس هیات شنای استان گیلان بیان کرد: البته تیم ملی شیرجه ایران در روز نخست مسابقات شیرجه قهرمانی آسیا در شیرجه هماهنگ تخته سه متر با کم لطفی داروان ، تنها با هفت امتیاز اختلاف نسبت به ژاپن چهارم شد که کم لطفی داوران در این مقام کسب شده کاملا مشهود بود.
گلریز خاطرنشان کرد: البته کسب مقام سومی تیم شیرجه ایران در مسابقات قهرمانی آسیا ، نویدبخش آینده ای روشن برای این رشته پرمدال است و آرزومندیم که موفقیت های این رشته زیبا ادامه پیدا کند و پرچم جمهوری اسلامی ایران همچنان در میادین بین المللی برافراشته باشد .
دهمین دوره مسابقات شنای قهرمانی آسیا طی هفته گذشته به میزبانی کشور ژاپن و به مدت یک هفته در شهر توکیو با حضور ورزشکاران صاحب نام آسیا در چهار رشته‌ آبی برگزار شد.

خبرنگار ایرنا