جارستان-فرماندار رودسر با اشاره به اهمیت حضور جوانان و نخبگان و مشارکت آنها در فعالیت‌های اجتماعی، بر ضرورت ساماندهی امور جوانان توسط مسؤولان این شهرستان تأکید کرد.

امیر جانبازی صبح امروز در جلسه ساماندهی امور جوانان این شهرستان اظهار کرد: جوانان آینده‌سازان کشور هستند و مشکلات آنها باید به نحو شایسته‌ای برطرف شود.

وی با اشاره به آمار ۱۵.۶ درصدی بیکاری گیلان در سه سال گذشته افزود: اکنون آمار بیکاری در این استان و به تبع آن در شهرستان به ۹.۶ رسیده که رتبه ۲۴ استان کشور را داریم و جزو استان‌های برتر در اشتغال هستیم.

فرماندار رودسر از پرداخت ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات برای تکمیل ۲۰ کارخانه نیمه تمام در این شهرستان خبر داد و تصریح کرد: اگر کارخانه‌ای نیمه تمام در شهرستان نیاز به تسهیلات داشته باشد آمادگی پرداخت تسهیلات برای اتمام پروژه وجود دارد تا سطح اشتغال در منطقه ارتقا یابد.

وی با اشاره به معرفی روستای بدون بیکار در رودسر گفت: باید دستگاه‌هایی مانند گردشگری، جهاد کشاورزی و… طرح‌هایی را در روستای مورد نظر اجرایی کنند تا سطح تولید و اقتصادی روستا بالا رود و بیکاری در آن روستا باقی نماند.

جانبازی حضور جوانان و نخبگان و مشارکت آنها در فعالیت‌های اجتماعی را ضروری دانست و یادآور شد: باید از تمام ظرفیت شهرستان رودسر برای ساماندهی امور جوانان و رفع مشکلات آنها در راستای شکوفایی اقتصادی و اجتماعی در منطقه بهره گرفت.

رئیس اداره ورزش و جوانان رودسر نیز در جلسه مذکور درباره تاسیس سمن‌ها گفت: سمن‌ها با هدف مشارکت جوانان در امور سیاسی و اجتماعی جامعه تاسیس می‌شوند.

رضا مودبی با اشاره به اینکه تاکنون هیچ سمنی در رودسر جذب نشده است، اظهار کرد: رودسر از بعد سیاسی و اجتماعی زیادی برخوردار بوده و باید برای جذب سمن‌ها تلاش شود ضمن اینکه تشکیل گروه‌های سمن‌ها با ۷ نفر در رده سنی ۱۵ تا ۲۹ سال است.

خبرگزاری فارس از رودسر،