جارستان-با نزدیک شدن به پنجره نقل و انتقالات زمستانی فوتبال اروپا گمانه زنی ها در خصوص جابه جایی ستاره ها به اوج خود رسیده تا جایی که نام مهاجم ایرانی روستوف نیز در بین جذاب ترین نقل و انتقالات احتمالی قرار گرفته است.


یکی از جذابیت های فوتبال اروپا در آغازین روزهای سال نو میلادی به نقل و انتقالات زمستانی و شایعات و گمانه زنی های مطرح شده از سوی رسانه های معتبر دنیا برمی گردد، اتفاقی که این بار برای فوتبالدوستان ایرانی می تواند جذابیتی دو چندان داشته باشد چون پدیده جدید خود را در بین جذاب ترین سوژه های بازار می بینند و هر روز بر تعداد مشتریان و قیمتش افزوده می شود.

 


سردار آزمون مهاجم ۲۲ ساله ایرانی باشگاه روستوف از مدت ها قبل به یکی از سوژه های جذاب نقل و انتقالات تبدیل شده بود و حتی رسانه های معتبر از جمله گاردین و میرور هم از این بازیکن به عنوان گزینه مد نظر لیورپول نام بردند. در این بین ادامه درخشش سردار در لیگ قهرمانان با گلزنی به آتلتیکومادرید و متعاقب آن بایرن مونیخ دو فینالیست سال های گذشته چمپیونزلیگ بیشتر نام او را در صدر گمانه زنی های نقل و انتقالاتی قرار داد تا این که سایت معتبر آمریکایی ESPN در فهرستی پنج نفره از جذاب ترین زمزمه ها و شایعات نقل و انتقالاتی نام سردار آزمون را نیز به عنوان خرید احتمالی سرخ های آنفیلد درج کرد.
در گزارش این سایت معتبر و پربیننده در دنیا آمده است:« این روزها بسیاری از باشگاه های بزرگ و متمول به خصوص در لیگ برتر جزیره در تدارک تقویت تیم های خود هستند اما در بین تمام شایعات پنج بازیکن بیشتر از همه نام شان شنیده می شود . بازیکنانی سرشناس و آماده که در ترکیب تیم های خود درخشش فوق العاده ای داشته و مشتریان دست به نقد زیادی دارند از جمله استیون انزونزی از سویا ،جفری کوندوگبیا فرانسوی از اینترمیلان،میشائیل کین از بارنلی،سردار آزمون از روستوف و لئوناردو بونوچی از یوونتوس که  می توانند جذاب ترین سوژه های نقل و انتقالاتی اروپا باشند».

 


جدای از گزارش ویژه سایت ESPN آمریکا سردار آزمون همچنان یکی از سوژه های مهم رسانه های روسیه نیز هست. بازیکنی که درگیری های حقوقی اش با باشگاه روبین کازان ادامه دارد بنا به اعلام یکی از معروف ترین مدیربرنامه های فیفا حالا قیمتی رویایی در بازار پیدا کرده و همین امر می تواند بر دردسرهای باشگاه روسی این بازیکن برای حفظ او بیافزاید. سایت چمپیونات روسیه در گزارش خود آورده است:« ساندرو وارگا یکی از فعال ترین مدیرنامه های حال حاضر فیفا مدعی شده سردار آزمون با درخشش اخیر خود نه تنها ارزشی بالاتر از ۷ میلیون یورو پیدا کرده بلکه می تواند با رقمی در حدود ۳۰ تا ۴۰ میلیون یورو ترانسفر شود و سود خوبی را به باشگاه روستوف تزریق کند». بنا به گزارش سایت چمپیونات این مدیربرنامه فعال که رابطه بسیار نزدیکی با باشگاه های انگلیسی دارد از باشگاه آرسنال با بودجه ۱۰۰ میلیون یورویی در زمستان به عنوان یکی از مشتریان این بازیکن ایرانی نام برده است چون ونگر مدعی شده ترجیح می دهد به جای خرید ستاره روی استعدادهای جوان سرمایه گذاری کند.
آن چه محرز است این که سردار آزمون با وجود تمام تکذیبیه هایی که در ارتباط با دریافت پیشنهاد از سوی باشگاه های مطرح اروپا داشته این روزها یکی از سوژه های داغ زمستانی فوتبال قاره سبز است و با چنین هجمه خبری بدون شک باید منتظر فروش او توسط روستوف بود چون ممکن است این باشگاه روسی دیگر با چنین پیشنهادات وسوسه کننده ای برای مهاجم ایرانی اش روبرو نشود.

 “ورزش سه”،