جارستان-‘نائل البرغوثی’ قدیمی ترین اسیر فلسطینی دربند زندان های رژیم صهیونیستی است که بیش از سه دهه از عمر خود را در زندان رژیم صهیونیستی سپری کرده، اما با نزدیک شدن اتمام مدت محکومیتش، بازهم آزادی وی در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری صفا فلسطین، باشگاه اسیران فلسطین، مقام های زندان رژیم صهیونیستی را مسئول زندگی برغوثی ۵۹ ساله دانسته است.
برغوثی از اهالی استان رام الله است که اداره زندان های رژیم صهیونیستی دو روز پیش و بدون دلایل مشخص، وی را از زندانی بیابانی به زندان «ریمون» منتقل کرده اند.
باشگاه اسیران فلسطینی روز سه شنبه در بیانیه مطبوعاتی خود گفت که دادگاه رژیم صهیونیستی پیشتر برغوثی را به تحمل ۳۰ ماه زندان محکوم کرده بود که دادگاه تجدیدنظر اسرائیل خواستار تجدید نظر در حکم وی بوده و درخواست حبس ابد کرده و وی همچنان در انتظار صدور حکم دادگاه است.
این نهاد فلسطینی تاکید کرد که مدت محکومیت برغوثی ۲۷ آذرماه ۹۵ (۱۷ دسامبر) به پایان برسد.
نائل برغوثی موسوم به «ابو النور» از روستای کوبر در رام الله است، وی متولد ۱۹۵۷ است و درحالی که هنوز ۲۰ سال از عمرش نمی گذشت در ۱۵ شهریور ۱۳۶۶ (چهارم مارس ۱۹۸۷) از سوی رژیم صهیونیستی بازداشت شد.
برغوثی یکی از آزادشدگان مبادله اسرای فلسطینی موسوم به شالیت بود که در سال ۲۰۱۱ آزاد شد، اما ۲۸ خردادماه ۹۳ (۱۸ ژوئن ۲۰۱۴) به همراه «فخری البرغوثی» برادرش و دو نماینده حماس در منازلشان بازداشت شدند.
برغوثی در کتاب رکوردهای گینس هم اسم خود را به عنوان قدیمی ترین اسیر جهان به ثبت رسانده است، کسی که بیشترین مدت زندگی اش را در زندانی های رژیم صهیونیستی اسیر بوده است.

ایرنا –