جارستان-داعش در اقدامی بی‌سابقه، برای مادری تونسی گواهی مرگ و فیلم تشییع جنازه پسرش را فرستاد.

یک زن تونسی ۵۰ساله به‌نام عزیزه السایح که در فرانسه زندگی می‌کند، اولین زنی است که داعش برای وی گواهی مرگ فرزندش را می‌فرستد.

السایح روز دوشنبه در مصاحبه با روزنامه تونسی الشارع المغاربی گفت: «من یک پسر ۲۰ساله به‌نام سامی داشتم که داعش برای من گواهی مرگش را فرستاد و اعلام کرد که پسرم روز ۵ مارس ۲۰۱۵ در حادثه رانندگی در منطقه الشدادی سوریه کشته شده است. داعش فیلمی نیز از مراسم تشییع جنازه وی تهیه کرده بود که برایم فرستاده است».

به گزارش پایگاه شبکه خبری العالم، السایح می‌گوید: «سامی جوانی معمولی بود و به موسیقی علاقه داشت. ما در خانواده خود هیچ مشکل مالی نداشتیم. چون سامی  تک‌پسر بود، ما بیشتر از خواهرانش به او محبت می‌کردیم. سامی نماز نمی‌خواند اما ناگهان شروع به خواندن نماز کرد. پس از مدتی من به وی درباره پیوستن به گروه‌های افراطی هشدار دادم».

سامی مدتی بعد به مادرش می‌گوید که برای ادای مناسک حج به عربستان سعودی خواهد رفت. او برای فریفتن مادرش یک بلیط جعلی تهیه کرده بود و سرانجام روز ۲۸ آوریل ۲۰۱۴ به ترکیه و از آنجا به سوریه رفت.

السایح متوجه می‌شود که یکی از همکاران سامی که اهل مغرب است، پسرش را شتسشوی مغزی داده است. السایح با مقامات فرانسوی و سفارت فرانسه در ترکیه برای نجات دادن فرزندش تماس می‌گیرد ولی کسی کاری برایش نمی‌کند.

روزنامه الشارع المغاربی به نقل از السایح می‌نویسد: ما هم تک‌پسرمان را از دست داده‌ایم و هم مردم فرانسه به خانواده ما به‌عنوان خانوادۀ تروریست‌پرور نگاه می‌کند، در حالی که مقصر اصلی در این قضیه مقامات فرانسوی هستند؛ زیرا از سفر فرزندم به مناطق جنگی جلوگیری نکردند».

خبرگزاری تسنیم،